19 marca 2021

Propozycja zaangażowania wolontariuszy zagranicznych w działania gdańskich organizacji pozarządowych

„Szanowni Państwo
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku w dniach 8-30 kwietnia br. gościć będzie 10 wolontariuszy zagranicznych celem promocji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Inicjatywa służyć ma również promowaniu wolontariatu jako świadomej postawy obywatelskiej. Okazja jest tym bardziej szczególna, gdyż wpisuje się w działania przygotowujące Miasto Gdańsk do objęcia tytułu Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022.

 1. Do współpracy zaprosiliśmy 10 młodych wolontariuszy i wolontariuszek z Francji, Włoch, Hiszpanii, Litwy i Grecji, którzy będą zgłębiać kwestię zrównoważonego rozwoju oraz działać w przestrzeni miasta. Wolontariusze będą w Gdańsku w dniach 08-30.04.2021.

 2. Działania wolontariuszy skupione będą na 17. Celach Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) – specjalnej Agendzie ONZ, której zadaniem jest dążenie do poprawy warunków życia oraz budowanie lepszej przyszłości. Zadaniem wolontariuszy będzie stworzenie własnej inicjatywy promującej Cele Zrównoważonego Rozwoju oraz przeprowadzenie kampanii na rzecz wybranego Celu w przestrzeni miasta Gdańska. Kampanie będą oparte na edukacji pozaformalnej.

 Tym samym zwracamy się do Państwa z propozycją zaangażowania wolontariuszy zagranicznych w Wasze działania. Kampania, happening, animacje, warsztaty – nasi wolontariusze są wszechstronni i dyspozycyjni w dniach 19-27 kwietnia.  Jednocześnie zapewniam, że zdajemy sobie sprawę z obostrzeń, jakie wynikają z regulacji rządowych. Jesteśmy gotowi realizować nasze działania tak online, jak i przestrzeni otwartej przestrzegając obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Z radością spotkam się z Państwem, aby opowiedzieć więcej o naszym pomyśle.

Z wyrazami szacunku,

Szymon Knitter
Koordynator wolontariatu zagranicznego
Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
+48 792 665 878  ”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress