7 grudnia 2016

Gdańsk miastem praw człowieka

Gdańsk miastem praw człowieka 
Wydarzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka 
10 grudnia | 16.00-19.00 | Europejskie Centrum Solidarności | sala 5
W dniu 10 grudnia 1948 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Powszechną Deklarację Praw Człowieka, pierwszy i niewątpliwie najważniejszy dokument dotyczący praw człowieka przyjęty przez społeczność międzynarodową. Z tej okazji jako Gdańska Rada ds. Równego Traktowania chcemy zaprosić mieszkańców i mieszkanki naszego miasta do pogłębienia wiedzy z zakresu ochrony praw człowieka oraz podjęcia dyskusji, w jaki sposób możemy i powinniśmy wspólnie dbać o ich respektowanie. Odczytany zostanie Apel Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania o poszanowanie godności każdego człowieka i kierowanie się w naszych działaniach zasadą równości i niedyskryminacji. Spotkanie zakończą warsztaty o tajemnicy budowania dobrych relacji z „innym”.
Program:  
1. Prawa człowieka w XXI wieku: zmierzch czy początek? Tomasz Snarski, nauczyciel akademicki, adwokat
2. Marzenia o Gdańsku – jak przeciwdziałać dyskryminacji i budować miasto równego traktowania? – dyskusja z publicznością. Wnioski z dyskusji będą wskazówką dla Rady, czym mamy się zająć w pierwszej kolejności.
3. Apel Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania z okazji Dnia Praw Człowieka
4. Co się dzieje między ludźmi? Jak zrozumieć innych i cieszyć się naszymi różnicami, warsztaty, dr Anna Strzałkowska, psycholożka, socjolożka.
Udział jest bezpłatny, nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja.
Kontakt: Anna Strzałkowska 500-168-166, annastrzalkowska@poczta.fm

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress