29 stycznia 2016

Publikacja Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem. Poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych.

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa do korzystania z naszej publikacji  Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem. Poradnik dla jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, która jest podsumowaniem projektu „Zlecamy pożytecznie, wydajemy z pożytkiem”, który nasza Fundacja i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides realizowały w całym kraju przez ostatnie 22 miesiące.

Pomagaliśmy jednostkom samorządu terytorialnego i organizacjom pozarządowym sprawdzić, jak układa się ich współpraca w ramach Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. W publikacji znajdziecie Państwo prawne podsumowanie zasad tej współpracy, opisanie jej z punktu widzenia organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego, a także podsumowanie dobrych  i złych praktyk w tym zakresie. W poradniku urzędnicy i organizacje pozarządowe znajdą także wzory ankiet, które mogą być dla nich dobrym narzędziem do sprawdzenia, czy wszystkie elementy tej współpracy są właściwie realizowane przez określony urząd i na ich podstawie określić, co jeszcze można zrobić, aby ta współpraca była lepsza.

Poradnik można pobrać na stronach naszej Fundacji (www.gdansk.frdl.pl, www.okst.pl, www.bonafides.pl). Mamy nadzieję, że zarówno dla urzędników, jak i  przedstawicieli organizacji pozarządowych będzie on przydatnym materiałem dla budowania wzajemnej dobrej współpracy w przyszłości.

z poważaniem

-- 
Andrzej Banach
Dyrektor Ośrodka
FRDL Ośrodek Regionalny w Gdańsku
Plac Solidarności 1, 80-863 GDAŃSK
kom. 698 995 573
www.gdansk.frdl.plZlecamy_pozytecznie_wydajemy z pozytkiem_poradnik

Źródło:
Andrzej Banach
Dyrektor Ośrodka
FRDL Ośrodek Regionalny w Gdańsku

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress